دکتر بهمن نامور مطلق و مقاله ی "معماری افقی- معماری چند صدا"

امروز یکی از دوستان تماس گرفت و خبر خرسند کننده ای داد: آقای دکتر بهمن نامور مطلق معاون پژوهشی خانه هنرمندان است. دکتر بهمن نامور مطلق از دوره ای که در فرهنگستان هنر بود، فعالیت چشمگیری در راستای برگزاری سمینارها و همایش های متنوع در مورد هنر ایران داشت که عمدتا مجموعه مقالات مربوطه منتشر شده است.

حضور ایشان در این خانه ی عزیز مثبت است و امیدوارم لایه ی خاموش 12 ساله ی این فضا -پژوهش- به همت ایشان روشن شود و از این پس شاهد گسترش فعالیت های پژوهشی در آنجا باشیم.

ضمنا کتاب مجموعه مقالات همایش "چند صدایی در هنر ایران" که در سال 1387 به دبیری آقای دکتر نامور مطلق در فرهنگستان هنر برگزار شده بود، منتشر شده است. بعد از استعفای دکتر نامور مطلق از فرهنگستان هنر در سال 1388، و پی گیری در مورد علت عدم انتشار کتاب مجموعه مقالات همایش چند صدایی در هنر ایران، تغییرات مدیریتی در آن فرهنگستان علت عدم انتشار ذکر شده بود. اما امروز متوجه شدم که این مجموعه مقالات به همت دکتر نامور مطلق و توسط نشر سخن منتشر شده است. ضمنا وزارت فرهنگ و ارشاد با عنوان چندصدایی مخالفت کرده و عنوان کتاب گفتگومندی شده است.

عنوان کتاب: گفتگومندی در ادبیات و هنر، مجموعه مقالات نقد های ادبی-هنری

به کوشش: دکتر بهمن نامور مطلق و منیژه کنگرانی

نشر سخن، قیمت 7500 تومان

مقاله ای با عنوان "معماری افقی-معماری چند صدا" توسط نگارنده در صفحه 229 این مجموعه منتشر شده است. ضمنا این مقاله در کتاب "پشم و لگد؛ از همه نوع" هم منتشر شده است. همچنین مقالاتی از دوستان گرامی در فصل سوم با عنوان "گفتگومندی و معماری" منتشر شده است: دکتر غلامرضا اسلامی، دکتر محمد جواد مهدوی نژاد و دکتر حامد کامل نیا، دکتر آزاده شاهچراغی، دکتر غزال کرامتی

/ 3 نظر / 68 بازدید
پرهام شکوهی

با سلام می خواستم در خواست کنم منابع مطالعاتی برای آزمون دکتری را معرفی نمایید. باتشکر فراوان

پرهام شکوهی

با سلام می خواستم اگر براتون ممکنه منابعی در باره خلاقیت ، طراحی و تفکر خلاق که در رشته معماری کاربرد دارد را به من معرفی کنین.(به جز بوطیقای معماری،طراحان چگونه می اندیشند) ممنون می شم کمک کنید. با تشکر فراوان