ترجمه ی s,m,l,xl نوشته ی رم کولهاس

به اطلاع دوستداران رم کولهاس در ایران می رسانم که ترجمه ی فارسی کتاب ارزشمند و تاثیر گذار s,m,l,xl  توسط  نشر خاک در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منتشر می شود.

عنوان: رم کولهاس / S,M,L,XL

نویسنده: رم کولهاس/ OMA

گزیده ترجمه ی ایمان رئیسی

با مقدمه ای تحلیلی از دکتر شهاب کاتوزیان : از باهاس تا کولهاس (از مسیر لوکوربوزیه)

انتشارات: خاک

حدود ۳۵۰ صفحه ی رنگی و سیاه و سفید

 

 منتظر مقدمه ی مترجم باشید. تا چند روز دیگر ...

 

/ 8 نظر / 33 بازدید
کمال یوسف پور

با اينکه رم کولهاس از معماران مطرح و مولف حال حاضر دنياست و در ايران هم طرفداران زيادی داره اما متاسفانه منابع فارسی درباره وی و يا آثار او بسيار کمه و خلا جدی در اين زمينه احساس میشه ... بسیار خوشحالم که یکی از مهمترین کتابهای ایشان به همت شما ترجمه شده و حتما توسط نشر خاک به شکل ارزنده ای هم چاپ میشه ... خسته نباشید.

علی قراخانی

خوب جا داره خسته نباید بگم یه سوال داشتم و اون این بود که چه مقدار حجم این کتاب رو شما ترجمه کردین ! چون تا اونجا که یادمه حجم بیش از 250 صفحه داشت شاید چندین برابر !

ايمان رئيسی

با توجه به اينکه امکان چاپ کل کتاب کولهاس در ايران با اين اوضاع نشر وجود نداشت در اين ترجمه سعی شده است که مهمترين مطالب انتخاب شوند. در مجموع ساختار کتاب از کتاب اصلی پيروی مي کند. ضمنا تعداد صفحات حدود 350 صفحه است.

نصیر زرین پناه

ترجمه‌ی چنین اثر سترگی از کولهاس به زبان فارسی را باید به فال نیک گرفت و به شما هم بابت ترجمه‌ی متن، خسته نباشید گفت. ذکر دو نکته را در اینجا ضروری می‌دانم: 1) آقای Bruce Mau به عنوان همکار، در تألیف و انتشار این کتاب در کنار کولهاس حضور داشته است. http://www.brucemaudesign.com/smlxl1.html 2) برخلاف برخی از تألیفات کولهاوس مانند Delirious New York که در آن محتوای کتاب بر پایه متون نوشتاری بنا شده، کتاب S,M,L,XL به شدت به تصویرسازی‌های داخلی آن وابسته است که امیدوارم در ترجمه فارسی هم تصاویر مرتبط، با کیفیت نسخه اصلی کتاب چاپ و ارائه گردند.

ايمان رئيسی

تا انجا که امکان داشت سعی آتليه گرافيک نشر خاک و من بر آن بوده که از ساختار گرافيک کتاب استفاده شود. البته در طراحی صفحات علاوه بر کتاب SMLXL از کتاب Content هم استفاده شده است. هر چند نوآوری های خاص خود را هم دارد. اميد که مقبول افتد.

علی قراخانی

باز هم بهتون خسته نباشید میگم !

فرزانه هدفی

مدتی بود که پی گیر ترجمه های شما از برخی اساتید بودم.. فکر می کنم برخی از مطالب کتابSMLXL با کتاب مبانی برنامه ریزی معماری مرتبط ناشد... باشد که برخی حفره های دفاتر معماری... منتظر انتشار کتاب هستیم...

hedye darman

بهتون تبريک ميگم. واقعا از اينکه شنيدم اين کتاب به فارسی ترجمه شده خوشحال شدم