مسابقه وبلاگهای معماری سایت آیگاه

"چندی پیش ایده جالبی توسط ایمان بسطامی طرح ریزی شد. این ایده مبتنی بر نظر سنجی عمومی برای انتخاب وبلاگ برگزیده معماری بود. ایمان بسطامی با تلاش و پیگیری فراوان و جلب نظر حامیان مالی و  تدوین نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نظر، مقدمات انجام چنین نظرسنجی گسترده ای را فراهم نمود.

سرانجام با شروع سال جدید و از اول فروردین 86 ، توسط سایت آیگاه رای گیری بصورت عمومی آغاز شد و طی یک ماه در جریان خواهد بود. نتیجه این نظر سنجی در روز سوم اردیبهشت به اطلاع عموم خواهد رسید.

اما فارغ از ماهیت رقابت میان وبلاگهای معماری برای کسب بالاترین رای، نباید از یک نکته اساسی غافل بود و آن اینکه چنین ابتکارات جالبی در نهایت به سود کل وبلاگها و سایتهای معماری خواهد بود و رشد کیفی و کمی وبلاگهای تخصصی معماری را در پی خواهد داشت. از دیگر سو ایجاد حساسیت عمومی به حرفه معماری و ایجاد یک تشکل منسجم در میان نخبگان و عموم این حرفه به نفع آینده سازان معماری ایران و کل جامعه معماری خواهد بود. پس تنها کمی آینده نگری و حساسیت اجتماعی و دلسوزی در میان ما کافی است تا قضاوتها و انتخابهایمان نه از روی تعصبات دوستانه و آشناپرستی، بلکه آگاهانه و هدفمند صورت گیرد و با احترام به تمامی شرکت کنندگان در این رقابت و بررسی کیفی و محتوایی تک تک وبلاگها که جسورانه خود را در معرض قضاوت قرار داده اند، در نهایت وبلاگ یا وبلاگهای مورد نظر خود را انتخاب نماییم و باعث دلگرمی هرچه بیشتر برگزارکنندگان و شرکت کنندگان در این طرح شویم.

در نهایت، فضای رویداد ضمن داشتن برخی انتقادات جزئی به نحوه نظرسنجی، برای تمامی دوستانی که در فضای مجازی تلاش بی وقفه ای را برای گسترش دامنه معماری آغاز نموده اند ، آرزوی موفقیت و سربلندی نموده و از ایمان بستامی و سایر همکارانشان که زمینه چنین اقدام مبارکی را فراهم نمودند صمیمانه قدردانی می نماید. پایدار باشید و سرافراز ..." ( نقل از وبلاگ فضای رویداد)

    

پیرو اطلاع یافتن از این مسابقه من هم با هدف مورد نقد قرار گرفتن وبلاگ onsa در این مسابقه شرکت جستم. اما امروز آقای ایمان بستامی با من تماس گرفتند و درخواست نمودند که یکی از داوران این مسابقه باشم و به همراه آقایان مهندس بهرام هوشیار یوسفی و مهندس کمال یوسف پور علاوه بر نظر سنجی اینترنتی، یک داوری خاص هم در مورد وبلاگ های شرکت کننده داشته باشیم.

با احترام به همه ی دوستانی که به وبلاگ من اظهار لطف نموده و به من رای دادند، بدینوسیله از شرکت در این مسابقه – به علت حضور در هیات داوران- انصراف می دهم.

 

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید