فضا در جامع اردستان

مقاله ی فضا در جامع اردستان آماده ی انتشار است. از نشريات محترم معماری که علاقمند به انتشار آن هستند تقاضا می شود، آمادگی خود را اعلام نمايند.

sketch by: Saeed M.M.Sadeghi

فضا در جامع اردستان

ایمان رئیسی

خلاصه: 

مقاله، ابتدا اشاره ای خواهد داشت به سیر تحول فضا - از معماری ايران باستان تا مسجد جامع اردستان- سپس با معرفی رويكرد تاريخي و رویکرد فضاگرايانه به آثار معماری گذشتگان، مسجد جامع اردستان با رویکرد تاریخی- از ديدگاه باقر آيت‌الله‌زاده ‌شيرازي- و رویکرد فضاگرایانه- از ديدگاه هادي ميرميران-تجزیه و تحلیل خواهد شد. در نتیجه گیری با نقد دیدگاه هادی میرمیران نسبت به فضا در معماری ایران و ذکر مهمترین ویژگی های فضایی مسجد جامع اردستان، بحث به پایان خواهد رسید.

 

تعداد کلمات: ۳۴۰۰  ، تصاوير: ۱۰ تصوير رنگی

/ 6 نظر / 77 بازدید
یه دوست

ارائه مقاله به بالاترین قیمت پیشنهادی ... مجله ( ... ) قیمت 1000 تومان یک، مجله ( ... ) قیمت 1000 تومان دو، مجله ( ... ) قیمت 1000 تومان سه، فروخته شد به مجله ( ... ) حتما بعدا هم پیش فروش مقاله ها رو هم میینیم. . شاید؛ شاید ها که شخصی مطالب جدید و مفید با فاکتور سادگی و سلیسی ارائه کند، البته که خیلی شایداااااا، ولی این مدلیشو ندیده بودیم؛ مقاله فلان آماده است مجله های محترم معماری درخواست ( شما بخوانید رزومه و مبلغ پیشنهادی و... ) بدهند ببنیم و کدومشون چاپ کنم بهتره. یعنی رییس خیلی به خودش ایمان داره؟ اگه این اینطوری بود چرا به بهترین مجله معماری موجود نمی فرسته؟

ايمان رئيسی

سلام دوست عزيز هرچند شهامت نداشتی که نام و نشانی از خودت بجا بگذاری، ولی به اطلاع می رسانم که تا پژوهش و تحقیق در مملکت ما حرفه ای نشود، کار تحقیق سامان نمی یابد. من هم به عنوان یک محقق حرفه ای حق دارم که حاصل تحقیقم را عرضه کنم و به بالاترین قیمت آنرا بفروشم. تا کی مجلات ما باید دنبال مقاله ی مجانی و تلفنی بدوند. یادش بخیر ، چند سال پیش استاد بهائ الدین خرمشاهی عزیز در مجله ای آگهی کرده بود که دو کتاب آماده ی چاپ دارم، ناشران علاقمند تماس بگیرند. البته من خودمو با استاد مقایسه نمی کنم ولی می خواستم به اطلاع برسانم که این روش در دنیا و کمی هم در ایران شناخته شده است. اگر شما بی سواد هستید ... .

کمال یوسف‌پور

سلام آقای رييسی ... متاسفانه در میان نشريات معماری که از راه گرفتن آگهی هزینه‌هایشان را درمی‌آورند و چه بسا مجله را بخاطر آگهی‌هایش چاپ می‌کنند و نه بخاطر مقالاتش، صرف هزینه برای تحقيق و نوشتن مقاله هيچ جايگاهی در ميان هزينه های مجله ندارد ... متوليان نشريات برای همه چيز هزينه می‌کنند الا برای مقالات که قاعدتا اصلی‌ترین بخش مجله باید باشند، گرافيست پولش را می گیرد، بازارياب‌ها پول می‌گيرند، اما اثر نویسندگان پشیزی نمی‌ارزد و فقط به عنوان پرکردن صفحات لابلای صفحات زیاد آگهی به آنها نگاه می شود ... بهانه هم این است که چون این مقاله رزومه‌ای برای نویسنده می‌شود نویسنده باید پول هم بدهد تا مقاله‌اش چاپ شود نه اینکه پول بگیرد .... تا وقتی چنین نگرشی در میان متولیان نشریات معماری وجود دارد، این کار شما باید هم تعجب آقایان را برانگیزد چون هدف تولید دانش نیست کسب درآمد است ... یه توضیح هم بدم که این دوست ناشناس خیلی هم ناشناس نیست ... اگر کمی دقت کنید براحتی متوجه می شوید این دوست کیست؟ مطمئنم می‌دانید او کیست؟

ايمان رئيسی

سلام آقای يوسف پور ممنون از اظهار نظری که کرديد. امیدوارم زیاد شدن تعداد مجلات معماری باعث شود که رقابت بین آنها بیشتر شده و در نهایت ارزش تحقیق بازشناخته شود. به امید دیدار

مرتضی نيک فطرت

اقای رئيسی این کار شما به نظر من کاملا درسته.به شرطی که حالت عام پیدا کند.چرا خودتون در فکر انتشار یک مجله نیستید قطعا موفق میشوید

ايمان رئيسی

آقای نيک فطرت.ممنون اما من فکر می کنم که انتشار مجله يک کار تمام وقت است . ضمنا من به پژوهش و نقد علاقه دارم و مديريت يا سردبيری يک نشريه روحيه ی متفاوتی می خواهد.