درخواست

پیرو تماس تلفنی با ناشر محترم کتاب رم کولهاس- آقای مهندس محمد احمدی نژاد- و استقبال نسبتا خوب معماران و دانشجویان معماری از این کتاب، قرار است که در تابستان ۱۳۸۶ این کتاب تجدید چاپ شود.

بنابراین از کلیه خوانندگان محترم این کتاب تقاضا می نمایم که نظرات و پیشنهادات خود را جهت اصلاح و تکمیل این اثر ارسال نمایند.

/ 3 نظر / 18 بازدید
هديه درمان

سلام. جناب دکتر رييسی من دقيقا به ۱۲۶۴ نفر از معماران و مشاوران کارت تبريک فرستادم و بديهی است عکس العملی از شما انتظار نمی رود. غير از اينکه اگر متصف به صفت ادب باشيد که حتما هستيد متقابلا تبريک بگوييد. در ضمن متاسفا (خودتان هم می دانيد) که کتابتان دانشجويانتان ترجمه کردند و حتی بعضا بدون ويرايش از متن های آنها استفاده کرديد. مصاحبه ای از شما را به ياد می آورم که حتی معنی رآليسم انتقادی را نمی دانستيد و يا در مصاحبه ديگری بروس ماوو نويسنده ديگر کتاب را نمی شناختيد و با کارهايش آشنا نبوديد. خط معماريتان هم اظهر من الشمس است. در ابتدا گفتم که برای معماران کارت تبريک فرستادم اينجا اصلاح می کنم شما نه معماريد نه يژوهشگر کارت مرا به اولين معماری که ديد تقديم کنيد.

مجتي محمدظاهري

هم قطار عزيز مسئله اينست که:در سرزمين قد کوتاهان معيارهای سنجش هميشه بر مدار صفر سفر ميکند.

آرش پوراسماعيل

با سلام خدمت جنابعالی. از شنيدن خبر تجديد چاپ کتاب بسيار خشنود شدم.از نظر بنده معرفی آثار کولهاس بصورت يک منبع فارسی بسيار مهم و حائز اهميت بود و هميشه جای خالی چنين منبعی احساس می شد.چه بسا آشنايی بيشتر با آثار اين معمار برجسته مسير حرفه ای بسياری از فعالان معماری را به کلی دگرگون و متحول نمايد.با مطالعه اکثر بخش های کتاب،خود من هم آشنايی نسبتا خوبی از ديدگاههای کولهاس پيدا کرده ام، تنها نکته ای که به نظرم در مورد کتاب کمتر به آن اشاره شده علت سازماندهی خاص کتاب و تکه تکه بودن اجزاء آن و عدم تبعيت از پيوستگی معنايی سنتی می باشد که از نوع تفکر نوافلاطونی کولهاس نشات می گيرد. به نظر، مقدمه ای که از زبان شهاب کاتوزيان چاپ شده بسيار عالی است اما انتقال دهنده بار معنايی به عنوان يک مقدمه برای اين کتاب نيست. مقاله ديگری از کامران افشار نادری که در سال ۷۹ منتشر شده به فهم تفکر کولهاس کمک بسیار بیشتری می نمايد.ضمن آرزوی توفيق برای جنابعالی بنده جمعبندی از مقالات فوق را با عنوان (رم کولهاس،بت شکن فرهنگی،جهان در حال انبساط) در تاريخ ۱۰/۱۲/۸۵ در وبلاگ ارائه کرده ام. هرگونه توجه و نظر جنابعالی مايه افتخار من خواهد بود.