حکایت این روزها

مدتی است که حضور کم رنگی در این فضای مقدس دارم و همواره نگران شما خوانندگان هستم که به این خانه سر می زنید و با سکوت و عدم ارائه ی مطلب جدید مواجه می شوید.

راستش را بخواهید حجم کارحرفه ای و پژوهشی و تدریس و پایان نامه های دانشجویان و مطالعه آنقدر زیاد است که فرصت برای وبلاگ شخصی نویسی ندارم. اگر خواستید حضور کم رنگ مرا در این فضای مجازی پی گیری نمایید، در وبلاگ "تاریخ، تئوری و نقد معماری"، به واسطه ی وظیفه، بیشتر حضور دارم.

ضمنا این روزها بیشتر دوست دارم مطالعه کنم و با این حجم زیاد نشریات و کتبی که به من علاقه مند هستند! نمی دانم چه کنم:

روزنامه ی "شرق" را که هر روز از ته می خوانم، با نوشته های آقایان احمد غلامی و علی میرفتاح که روز های مرا شاد و بعضی وقت ها غمین می کنند.

ماهنامه ی "مهرنامه" را هم هر ماه بر چشم می نهم و با اشتیاق فراوان از ابتدا تا انتها ورق می زنم، اما اگر فرصت کنم یک سوم مطالبش را بخوانم، هنر کرده ام.

دوماهنامه ی "معمار" را هم که از سال ١٣٧٧ تا امروز دنبال کرده ام. از ابتدا که خواننده بودم، سپس مدتی همکار و اکنون که بیشتر منتقد آن هستم، زیرا مدتی است مطلب دندان گیری منتشر نکرده اند و از روی عادت و برای تکمیل ماندن آرشیو ۶٣ شماره ای ام، هنوز آنرا دنبال می کنم. شاید به علت بیماری سرکار خانم سهیلا بسکی عزیز است که مدتی است کیفیت نوشته های تئوریک اش پایین آمده، شاید هم به علت مشغله ی کاری نویسندگانش، از جمله کامران افشار نادری. نمیدانم، اما همواره به احترام خانم سهیلا بسکی، خواهم ایستاد که چنین زنانه، ایستاده و ۶٣ شماره ی پی در پی منتشر کرده و هیچ فصلی یا دو ماهی شماره هایش را بصورت جفت بیرون نداده است.

فصلمانه های "حرفه-هنرمند" و "بخارا" و اخیرا "هنر فردا" را هم با دقت و علاقه پی گیرم.

اگر به این همه توجه اخیرم- پس از مدتی در حدود ٩ سال تاخیر- به استاد فریدون جنیدی و شاهنامه ی ویراسته اش و سایر کتاب هایش، و مطالعه ی با دقت در آیین "مهرپرستی" را هم اضافه کنید، آیا فرصتی برای "شب نوشت ها" باقی می ماند.

پس به شما خوانندگان عزیز هم پیشنهاد می کنم که فعلا بیشتر بخوانید، شاید که آینده ...

/ 21 نظر / 71 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نینا شاهرخی

ببخشید کامنت قبلی اشتباه Paste شد. بازخوانی یک پرونده قدیمی: ضیافت معماری! http://ninashahrokhi.persianblog.ir/post/731/

فراز

پر رنگ باش لطفا دکتر دلتنگیم

مانگرو

کتاب دو جلدی پرسپکتیو (مقدماتی و پیشرفته)توسط مهدی شعبانیان ُمولف کتاب هندسه ترسیمی و راضیه مولائی منتشر گردید.این کتاب که از سوی انتشارات کرشمه در سال جاری به چاپ رسیده به آموزش گام به گام پرسپکتیو در قالب ترسیمات متعدد میپردازد بطوریکه خواننده به راحتی قادر خواهد بود با تکرار مراحل شرح داده شده ُ خود نیز اقدام به ترسیم پرسپکتیو نماید.مطالعه و تمرین از روی ترسیمات ارائه شده در این کتاب می تواند به نحو موثری در پیشبرد مهارتهای ترسیمی مفید واقع گردد.پرسپکتیو های هندسی ُاصول اولیه ترسیم پرسپکتیو های مخروطی ُاستراتژی ترسیم پرسپکتیو انواع احجام ُ خطوط شیبدار ُ منحنی و همچنین پرسپکتیو های سه نقطه ای از جمله مواردی است که در جلد مقدماتی این کتاب به آنها اشاره گردیده است.ترسیم سایه بروی انواع سطوح و در حالتهای مختلف و همچنین ترسیم پرسپکتیو انعکاس اجسام در آینه های تخت شیبدار و نیز آب از دیگر مباحث مطرح شده در این کتاب است که مولفین در جلد پیشرفته به آنها پرداخته اند.

!؟!

آقا دیدین که ویلای استاد خزائلی اول که نشد هیچی دوم و سومم نشد؟؟؟ آیا واقعا جایزه معمار معتبر هستش؟؟؟ کلا چطور میشه به یه اثر هنری نمره داد وقتی روحیه آدما انقدر متفاوته؟؟؟

!؟!

ادعایی ندارم...

1/1

آخه بیس کار رو مشخصا بذارن رو 80 سال پیش بعد جایزه ام بهش بدن؟

علیرضا عظیمی

سرت سلام استاد!!!!!!!!!!!!!!!!! خدایی دیگه خیلی کم پیدا شدی ها!!!

سلام. می خواستم جدا به خاطر وبلاگ خوب و اشتراک منابع مطالاعاتی خوب که به خصوص در مورد معماری معاصر فوق العاده برای من مفید بود تشکر کنم. دلمان را به سراسری بودن دانشگاهمان خوش کرده ایم! راستش از ما که گذشت ولی برای بقیه ی بچه های دانشگاه گیلان دلم می سوزه!

فاطمه

همچنان منتظریم استاد....[گل][گل][گل]