آپارتمان های شهرک مسکونی پاکدشت-ورامین

این تصاویر  مربوط به یکی از آخرین پروژه هایی است که اعضای دفتر معماران شمال و جنوب در سال  ۱۳۸۴ انجام داده اند.

مسابقه ی محدود طراحی شهرک مسکونی پاکدشت ورامین

کارفرما: شرکت خانه گستر/ وابسته به بنیاد مستضعفان و جانبازان

هفت مشاور به این مسابقه دعوت شدند که مشاور آبان هم جزو آنان بود.

مشاور: آبان/ مدیر پروژه ایمان رئیسی / طراحی شهری و معماری: تارا طولمی مقدم و ایمان رئیسی/ سازه: نادر شکوفی/ تاسیسات: اکبرزاده/ 3d max: رضا صیادیان

سایت: ۸۶ هکتار/ مساحت مسکونی: ۵۶۰ هزار متر مربع/ و ...

مثل همه ی مسابقه های دیگر در ایران، یک شب قبل از داوری دو تن از داوران تغییر کردند و مسابقه برنده ی اول نداشت و ... . قول داده بودند که طرح ها را در معمار چاپ کنند که نکردند.

شاید حق با آنهایی است که معتقدند: در ایران، شرکت کردن در مسابقه معنی ندارد.

در آینده تصاویر دیگری از این پروژه ارائه می شود.

/ 3 نظر / 22 بازدید
نیما ‌میرزامحمدي

آقای دکتر اولا به خاطر طرحتون تبريک ميگم و امیدوارم تصاویر بیشتری ارائه کنید دوما اگرچه تجربيات من به اندازه شما نيست اما کاملا باهاتون موافقم من هم سال گذشته در مسابقه بهينه سازی شرکت کردم که اتفاقا دکتر سلطانزاده و دکتر قباديان هم جزو داوران بودند اما چه عرض کنکم که.... مزیت این بود که در عوض توانستم به خوبی ارزش مسابقات داخلی و مفهوم نورچشمی را درک کنم!

ابوالفضل حبيبی

باید ببینم برای ما کدومش مهمه؟ "خود معماری" یا "نظر داوران و برگزارکنندگان مسابقه در مورد معماری" ؟ اگر "معماری" مهمتره، باید کار خودمون رو پيش ببريم. باقیش مشکل برگزار کنندگان مسابقه است نه ما.

نیما ‌میرزامحمدي

به اعتقاد من اگرچه برخی از ما(و نه همه) معماری را برای خود معماری و بهتر بگویم برای پاسخ به درونیات خود انجام می دهیم اما در این میان نقش مشوق ها، ایجاد انگیزه و مسائل مالی را نمی توان انکار کرد؛ شکست در پروژه های متفاوت ، رکودی را باعث می شود که گریبان بسیاری از معماران را گرفته است. اگر حمایت عربها و یهودیان نبود آیا حدید و لیبسکیندی به وجود می آمدند؟