خبر کوتاه بود: دانشجو بگیرید!

دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در ترم جاری 213 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد معماری گرفته است و کلاس های درس مبانی زیبایی شناسی معماری من در این دانشکده به سه کلاس با جمعیت دو کلاس حدود 40 نفری و یک کلاس 59 نفری!

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی هم در ترم جاری حدود 70 دانشجوی ارشد معماری گرفته است، و تعداد دانشجویان یکی از آتلیه های طرح معماری یک به حدود 24 نفر رسیده بود، که با توجه به اعتراض دانشجویان کلاس ذکر شده، مدیر گروه کارشناسی ارشد و دکترای معماری تهران مرکز، حضرت کاوه بذرافکن- که مدام سلامت بادا- تصمیم گرفت که با گذشت یک ماه از ترم، کلاس دیگری بطور موازی ایجاد نماید. هدایت آتلیه ی مذکور را اینجانب به همراه 15 دانشجوی محترمی که از 4 آتلیه ی دیگر خارج شده اند، به عهده دارم. دانشجویان قزوین بیاموزند!

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران در ترم جاری 16 نفر دانشجوی دکترای معماری ثبت نام کرده است. یاد روزهای سالهای 1380 افتادم که با دوستان گرامی: پریسا علیمحمدی و مهسا مجیدی، کلاس سه نفره ای را در دوره دکترای معماری تشکیل می دادیم.

طرح توجیه اقتصادی: چون دولت به دانشگاه آزاد اسلامی اجازه ی افزایش شهریه را نمی دهد، این دانشگاه هم ظرفیت پذیرش دانشجویان را بسیار بسیار بالا برده است.

/ 17 نظر / 69 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمدرضا مجاهدی

با سلام دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود هم در اولین دور جذب کارشناسی ارشد 90 دانشجو با دو عضو هیات علمی دکترا جذب کرده است!! کلاس های طرح معماری ما به 40 نفر هم رسیده است(با یک استاد)!!! به ما امسال توصیه شده تز های دکتری را به سمت آموزش معماری هدایت کنید. نمی دانم اگر ما بهترین متد و محتوای آموزشی دنیا را هم ابداع کنیم با این کمیت گرایی بهره ای خواهیم برد؟!

ثمغ

سلام استاد عزیز من در زمینه رنگ در معماری اسلامی مساجد منبع معتبر برای مقاله پژوهشی میخام.... لطفا من رو راهنمایی کنید در وبلاگم منتظر پاسختون میمونم...

آرش خارابي

بالا رفتن تعداد دانشجوها و به طبع اون معماران در آينده شايد بتونه كمك خوبي براي جا افتادن معماري بشه، يعني اگه دانشكده ها بتونند به دانشجوهاي معماريشون بفهمونن كه معماري براي زندگي منظم تر و با كيفيت تر ضروريه وظيف ي خوشونو انجام دادند. اين طوري چند سال بعد تو هر خانواده اي حداقل يه نفذ مي فهمه كه معماري براي زندگي منظم تر و با كيفيت تر ضروريه و خب همينم براي آرشيتكت ها يه نعمت بزرگه،

مهراوه

سلام..استاد گرامی می خواستم ازتون خواهش کنم به من در انتخاب مسیرم برای پایان نامه ام کمک کنید..من دانشجوی شهرستان تفت هستم و استاد راهنمام در پایان نامه ام تا حالا نتونسته کمکی بکنه..موضوع من مرکز سما هست که دیدم شما استاد راهنمای این پروژه بودین...ممنون میشم منو راهنمایی کنین.

مازیار فخرقاسمی

با سلام بالا بردن ظرفیت دانشگاه ها یک مسئله هست که باعث خوشبختی است اما پایین آوردن کیفیت موضوعی است که باید توسط استاد و دانشجو پیگیری شود متاسفانه قوانین در این باره ضعیفند مثلا به پیام نور قانون اجازه داده کلاس های تئوری دانشجویان معماری در مقطع کارشناسی را تا69 نفر در یک گروه برگزار کند ودر صورتی که به 70 نفر رسید موظف به 2 گروه کردن آنان است آیا تمسخر آمیز نیست هر جامعه لایق آنست که بر سر آنان می آید تا زمانی که دانشجو برای مدرک و استاد برای پرستیژ حاضر به تحمل هر خفتی می شود جز این چه می توان دید (منظورم فرد خاصی نیست ) موفق باشید.

فاطمه

سلام استاد عزیز و محترم.من دانشجوی دانشگاه قزوین هستم موضوع پایان نامم خانه ی مولاناس توی عنوان های پایان نامه هاتون خانه ی پرزمستان و میخوام خواهشا برای دسترسی بش راهنمایی بفرمایید.مرسی

هدیـــــــــــــه...!

چی بگیـــــــــــــــــــــــم؟![خنثی]

صدرا

کاش شهریه ها رو افزایش می دادند ولی کیفیت آموزش معماری رو پایین نمی آوردند. ما که از کارشناسیش خیری ندیدیم

سمیرا

سلام.میخواستم با شما مشورتی بکنم.من و دو نفر دیگه از دوستانم که فارغ التحصیل معماری هستیم و یه شرکت جمع و جور در مشهد داریم میخوایم یه سری مطالعات هدفمند در زمینه خاصی از معماری شروع کنیم .اما فکر کردیم که باید در زمینه خلاهایی که وجود داره باشه و ما خیلی اشراف به این معضلات یا کمبودها نداریم.شما میتونید در این زمینه ژیشنهاداتی بدید؟هرچند یکی دو زمینه در ذهنمون هست اما اگه نظر شمارو هم بدونیم ممنون میشم.

مهسا

عالیییی بود....اما متاسفانه یه دست صدا نداره تازشم بچه های ازاد قزوین این مسائل براشون عادی شده منم بینشون. دور همیم یه چیزی یاد میگیریم دیگههههه[تعجب] من یکی که دیگه نمی خوام حرص بخورم...درس هم زیاد نمی خونم تلاش هم زیاد نمی کنم تا الان که این رویه رو اومدم جلو از قبل موفق ترم. ..والااا تو مملکت تصادفی باید تصادفی هم تلاش کرد[ساکت]